Mükafatlar


AKADEMIYA MÜKAFATLARI


2017-ci il:

Ən Yaxşı Film:    Moonlight    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Damien Chazelle    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Casey Affleck    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Emma Stone    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Mahershala Ali    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Viola Davis    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Manchester by the Sea    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Moonlight    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Zootopia    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    The Jungle Book    (izlə)


Ən Yaxşı Musiqi:    La La Land    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Wasco   (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    The Salesman    (izlə)

Ən Yaxşı Operator İşi:    La La Land    (izlə)

2016-cı il:

Ən Yaxşı Film:    Spotlight    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Alejandro Gonzalez Inarritu    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Leonardo DiCaprio    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Brie Larson    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Mark Rylance    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Alicia Vikander    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Spotlight    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    The Big Short    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Inside Out    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Ex Machina    (izlə)


Ən Yaxşı Musiqi:    The Hateful Eight    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Mad Max: Fury Road   (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Son of Saul    (izlə)

Ən Yaxşı Operator İşi:    The Revenant    (izlə)


2015-ci il:

Ən Yaxşı Film:    Birdman    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Alejandro Gonzalez Inarritu    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Eddie Redmayne    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Julianne Moore    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    J.K. Simmons    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Patricia Arquette    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Birdman    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    The Imitation Game    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Big Hero 6    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Interstellar    (izlə)


Ən Yaxşı Musiqi:    The Grand Budapest Hotel    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    The Grand Budapest Hotel    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Ida    (izlə)

Ən Yaxşı Operator İşi:    Birdman    (izlə)



           2014-cü il:


Ən Yaxşı Film:    12 Years a Slave    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Alfonso Cuaron    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Matthew McConaughey    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Cate Blanchett    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Jared Leto    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Lupita Nyong'o    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Her    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    12 Years a Slave    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Frozen    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Gravity    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Frozen    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Great Gatsby    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    La Grande Bellezza    (izlə)






2013-cü il:


Ən Yaxşı Film:    Argo    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Ang Lee    (bax)


Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Daniel Day-Lewis    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Jennifer Lawrence    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Christoph Waltz    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Anne Hathaway    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Django Unchained    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Argo    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Brave    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Life of Pi    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Life of Pi    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Lincoln    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Amour    (izlə)





2012-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Artist    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Michel Hazanavicius    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Jean Dujardin    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Meryl Streep    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Christopher Plummer    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Octavia Spencer    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Midnight in Paris    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Descendanst    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Rango    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Hugo    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Artist    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Hugo    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Separation    (izlə)






2011-ci il:


Ən Yaxşı Film:    King's Speech    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Tom Hooper    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Colin Firth    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Natalie Portman    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Christian Bale    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Melissa Leo    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    King's Speech    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Social Network    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Toy Story 3    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Inception    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Social Network    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Alice in Wonderland    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    In a Better World    (izlə)





2010-cu il:


Ən Yaxşı Film:    Hurt Locker    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Kathryn Bigelow    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Jeff Bridges    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Sandra Bullock    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Christoph Waltz    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Mo'Nique    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Hurt Locker    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Precious    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Up    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Avatar    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Up    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Avatar    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Secret in Their Eyes    (izlə)





2009-cu il:


Ən Yaxşı Film:    Slumdog Millionaire    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Danny Boyle    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Sean Penn    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Kate Winslet    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Heath Ledger    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Penelope Cruz    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Milk    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Slumdog Millionaire    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Wall-E    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Curious Case of B. B.    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Slumdog Millionaire    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Curious Case of B. B.    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Departures    (izlə)





2008-ci il:


Ən Yaxşı Film:    No Country for Old Men    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Joel Coen (bax)  və  Ethan Coen  (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Daniel Day-Lewis    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Marion Cotillard    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Javier Bardem    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Tilda Swinton    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Juno    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    No Country for Old Men    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Ratatouille    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    The Golden Compass    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Once    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    The Counterfeiters    (izlə)






2007-ci il:


Ən Yaxşı Film:    The Departed    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Martin Scorsese    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Forest Whitaker    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Helen Mirren    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Alan Arkin    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Jennifer Hudson    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Little Miss Sunshine    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    The Departed    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Happy Feet    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    An Inconvenient Truth    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Pan's Labyrinth    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    The Lives of Others    (izlə)





2006-cı il:


Ən Yaxşı Film:    Crash    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Ang Lee    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Philip Seymour Hoffman    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Reese Witherspoon    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    George Clooney    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Rachel Weisz    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Crash    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Brokeback Mountain    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:    Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    King Kong    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Hustle & Flow    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Memoirs of a Geisha    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Tsotsi    (izlə)






2005-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Million Dollar Baby    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Clint Eastwood    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Jamie Foxx    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Hilary Swank    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Morgan Freeman    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Cate Blanchett    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Eternal Sunshine of the Spotless Mind    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Sideways    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:   The Incredibles    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Spider-Man 2    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    The Motorcycle Diaries    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    The Aviator    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    The Sea Inside    (izlə)





2004-cü il:


Ən Yaxşı Film:    The Lord of the Rings: The Return of the King    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Peter Jackson    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Sean Penn    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Charlize Theron    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Tim Robbins    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Renée Zellweger    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Lost in Translation    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    The Lord of the Rings: The Return of the King    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:   Finding Nemo    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    The Lord of the Rings: The Return of the King    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    The Lord of the Rings: The Return of the King    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    The Lord of the Rings: The Return of the King    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    The Barbarian Invasions    (izlə)





2003-cü il:


Ən Yaxşı Film:    Chicago    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Roman Polanski    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Adrien Brody    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Nicole Kidman    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Chris Cooper    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Catherine Zeta-Jones    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Talk to Her    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    The Pianist    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:   Spirited Away    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    The Lord of the Rings: The Two Towers    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    8 Mile    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Chicago    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Nowhere in Africa    (izlə)





2002-ci il:


Ən Yaxşı Film:    A Beautiful Mind    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Ron Howard    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Denzel Washington    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Halle Berry    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Jim Broadbent    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Jennifer Connelly    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Gosford Park    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    A Beautiful Mind    (izlə)

Ən Yaxşı Animasiya Filmi:   Shrek    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Monsters, Inc    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Moulin Rouge!    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    No Man's Land    (izlə)





2001-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Gladiator    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Steven Soderbergh    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Russell Crowe    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Julia Roberts    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Benicio del Toro    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Marcia Gay Harden    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Almost Famous    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Traffic    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Gladiator    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Wonder Boys    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Crouching Tiger, Hidden Dragon    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Crouching Tiger, Hidden Dragon    (izlə)






2000-ci il:


Ən Yaxşı Film:    American Beauty    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Sam Mendes    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Kevin Spacey    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Hilary Swank    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Michael Caine    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Angelina Jolie    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    American Beauty    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    The Cider House Rules    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    The Matrix    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Tarzan    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Sleepy Hollow    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    All About My Mother    (izlə)





1999-cu il:


Ən Yaxşı Film:    Shakespeare in Love    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Steven Spielberg    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Roberto Benigni    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Gwyneth Paltrow    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    James Coburn    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Judi Dench    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Shakespeare in Love    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Gods and Monsters    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    What Dreams May Come    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    The Prince of Egypt    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Shakespeare in Love    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Life Is Beautiful    (izlə)





1998-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Titanic    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    James Cameron    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Jack Nicholson    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Helen Hunt    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Robin Williams    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Kim Basinger    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Good Will Hunting    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    L.A. Confidential    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Titanic    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Titanic    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Titanic    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Karakter    (izlə)





1997-ci il:


Ən Yaxşı Film:    The English Patient    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Anthony Minghella    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Geoffrey Rush    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Frances McDormand    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Cuba Gooding Jr.    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Juliette Binoche    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Fargo    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Sling Blade    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Independence Day    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Evita    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    The English Patient    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Kolya    (izlə)





1996-cı il:


Ən Yaxşı Film:    Braveheart    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Mel Gibson    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Nicolas Cage    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Susan Sarandon    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Kevin Spacey    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Mira Sorvino    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    The Usual Suspects    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Sense and Sensibility    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Babe    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    Pocahontas    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Restoration    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Antonia    (izlə)





1995-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Forrest Gump    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Robert Zemeckis    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Tom Hanks    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Jessica Lange    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Martin Landau    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Dianne Wiest    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Pulp Fiction    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Forrest Gump    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Forrest Gump    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:    The Lion King    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    The Madness of King George    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Burnt by the Sun    (izlə)





1994-cü il:


Ən Yaxşı Film:    Schindler's List    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Steven Spielberg    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Tom Hanks    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Holly Hunter    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Tommy Lee Jones    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Anna Paquin    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    The Piano    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Schindler's List    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Jurassic Park    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Philadelphia    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Schindler's List    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Belle Epoque    (izlə)





1993-cü il:


Ən Yaxşı Film:    Unforgiven    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Clint Eastwood    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Al Pacino    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Emma Thompson    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Gene Hackman    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Marisa Tomei    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    The Crying Game    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Howards End    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Death Becomes Her    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Aladdin    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Howards End    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Indochine    (izlə)





1992-ci il:


Ən Yaxşı Film:    The Silence of the Lambs    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Jonathan Demme    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Anthony Hopkins    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Jodie Foster    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Jack Palance    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Mercedes Ruehl    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Thelma & Louise    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    The Silence of the Lambs    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Terminator 2: Judgment Day    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Beauty and the Beast    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Bugsy    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Mediterraneo    (izlə)





1991-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Dances with Wolves    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Kevin Costner    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Jeremy Irons    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Kathy Bates    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Joe Pesci    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Whoopi Goldberg    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Ghost    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Dances with Wolves    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Total Recall    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Dick Tracy    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Dick Tracy    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Journey of Hope    (izlə)











1990-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Driving Miss Daisy    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Oliver Stone    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Daniel Day Lewis    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Jessica Tandy    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Denzel Washington    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Brenda Fricker    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Dead Poets Society    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Driving Miss Daisy    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Abyss    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Little Mermaid    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Batman    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Cinema Paradiso    (izlə)












1989-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Rain Man    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Barry Levinson    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Dustin Hoffman    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Jodie Foster    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Kevin Kline    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Geena Davis    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Rain Man    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Dangerous Liaisons    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Who Framed Roger Rabbit    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Milagro Beanfield War    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Dangerous Liaisons    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Pelle the Conqueror    (izlə)











1988-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Last Emperor    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Bernardo Bertolucci    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Michael Douglas    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Cher    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Sean Connery    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Olympia Dukakis    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Moonstruck    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Last Emperor    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Innerscape    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Last Emperor    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Last Emperor     (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Babette's Feast    (izlə)












1987-ci il:


Ən Yaxşı Film:    Platoon    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Oliver Stone    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    Paul Newman    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Marlee Matlin    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Michael Caine    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Dianne Wiest    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Hannah and Her Sisters    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Room with a View    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Aliens    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Hannah and Her Sisters    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Room with a View    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Assault    (izlə)












1986-ci il: (58-ci)


Ən Yaxşı Film:    Out of Africa    (izlə)

Ən Yaxşı Rejissor:    Sydney Pollack    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Baş Rol:    William Hurt    (bax)    

Ən Yaxşı Qadın Baş Rol:    Geraldine Page    (bax)

Ən Yaxşı Kişi Köməkçi Rol:    Don Ameche    (bax)

Ən Yaxşı Qadın Köməkçi Rol:    Anjelica Huston    (bax)

Ən Yaxşı Orijinal Ssenari:    Witness    (izlə)

Ən Yaxşı Uyğun-mış Ssenari:    Out of Africa    (izlə)

Ən Yaxşı Vizual Effektlər:    Cocoon    (izlə)

Ən Yaxşı Musiqi:     Out of Africa    (izlə)

Ən Yaxşı Dekorasiya:    Dangerous Liaisons    (izlə)

Ən Yaxşı Xarici Dildə Film:    Pelle the Conqueror    (izlə)









Blogger tarafından desteklenmektedir.